Unforgettables

2 Komentarze
Unforgettables

Niezapominajki, czyli zdjęcia, artykuły, książki, filmy, wydarzenia, gry, miejsca, ludzie i wszystko, o czym chciałabym pamiętać dłużej, niż przez kilka kolejnych dni. Wszelkie moje odkrycia ostatnich kilku tygodni będę zbierała w comiesięcznym poście, żebym wiedziała, dokąd wrócić po inspiracje.

Unforgettables are all the pictures, articles, books, movies, events, games, places, people and everything, about I would like to remember for a longer time than just a few days after. All the stuff I found over last few weeks, which has inspired me and I would like to recommend to you.

001_praca_biochemia_laboratorium_autumninberlin

Ostatnie moje tygodnie to nic innego, tylko praca, praca i praca. Ale mam szczęście robić to co lubię, więc nie mogę narzekać.

My last few weeks have been nothing but work, work and more work. But I’m lucky to be able to do what I really like, so I can’t complain.

002_berlin_potsdamer_platz_autumninberlin

Mam szczęście mieszkać w pobliżu Potsdamer Platz i nieraz lubię wysiąść kilka stacji wcześniej, by zafundować sobie miejskie widoki na dobranoc 😉

I’m happy to live just next to Potsdamer Platz and sometimes I like to get out of the subway few stations earlier, enjoy this nice „big city lights” view before going to sleep :-)

003_berlin_zachód_słońca_autumninberlin

Bajeczne zachody słońca można złapać nie tylko nad morzem, są i w Berlinie!

Wonderful sunsets are to be found not only at the seaside, they are in Berlin too!

004_mix_zdjęć_luty_tookapic_autumninberlin

Ostatnie tygodnie to dla mnie przede wszystkim robienie zdjęć. W styczniu sprawiłam sobie nowy aparat i powróciłam do starej pasji. Żeby się codziennie rozwijać, biorę udział w projekcie 365 na tookapic. Niebawem napiszę o tym więcej!

Last weeks were quite intense for me, in terms of taking pictures. In January I bought a new camera and returned to my old hobby. To practice every day, I started a 365 project on tookapic. Soon I will tell you more about it!

005_toaletka_pędzle_ecotools_autumninberlin

Od kilku tygodni codzienny makijaż wykonuję pędzlami Ecotools. UWIELBIAM. Mięciutkie, ładne, niedrogie. Myłam je już kilkakrotnie i nie tracą ani włosów, ani kształtu. Pędzle na szóstkę!

During last months I’ve been doing my daily make-up using Ecotooles brushes. I LOVE THEM. So soft, useful and cheap. I washed them already few times and they don’t loose hair or shape.

006_instagram_mix_luty_autumninberlin

Instagramowy mix: pierwszy raz spróbowałam liczi (szału nie ma), poranna kawa, bajeczne kolory w sklepie Mac, moja sesja zdjęciowa z Julią (więcej zdjęć tutaj), prześliczny skuter znaleziony gdzieś na Hackescher Markt oraz moje ukochane trzmielowe skarpetki od Happy Socks (?)
Jeśli chcecie być na bieżąco, zapraszam Was do obserwowania mojego profilu na instagramie :-)

Instagram mix: for the first time I’ve tried a lychee fruit (no fireworks there), morning coffee, wonderful colours in Mac store, my photosession with Julia (more pictures here), beautiful motorbike found on Hackescher Markt and my favourite bumblebee socks. You can follow me here!

007_dolce_vita_włoskie_słodycze_autumninberlin

To były tygognie walki o zdrowszy tryb życia, ze średnim wynikiem. Byłam kilka razy biegać, ale poddałam się, nie lubię biegać sama po parku, gdy jest już ciemno. Czekam więc na wiosnę. Przestałam kupować słodycze, obiecałam sobie, że będę jeść tylko domowe wypieki, ale co począć, kiedy zostałam obdarowana włoskimi pysznościami?! Mam teraz dolce vita, życie włoską oliwą z oliwek i kawą płynące, na szczęście ciasteczka Baci Di Dama pozostały jedynie słodkim wspomnieniem.
Ale jem zdecydowanie więcej warzyw (królują warzywa na patelnię i sałatki z pomidorkami i pestkami dyni i słonecznika) i choć od zawsze lubiłam cukinię, teraz uczę się ją sama przyrządzać na różne sposoby. Uwielbiam wersję zapiekaną z papryką, cebulką oraz serem feta wymieszanym z bazylią i oregano!

I spent these weeks strifing for healthier lifestyle, but I partially failed. I went for a jog few times, but I gave it up, cause I don’t like running alone in park when it’s already dark outside. So I’m waiting for spring now. I stopped buying sweets, I promised myself to eat only home-made cakes, but what can I do, when I am given delicious italian sweets as a gift?! Now I’m having a real dolce vita, with really TASTY olive oil and coffee, but luckily Baci di Dama cookies are no more. They became just sweet memory. But I eat definetly more vegetables and although I always liked zucchini, only just now I’m learning how to prepare it. I love it baked in owen, with paprica, onion, feta cheese and basil!

008_uga_buga_gra_karciana_autumninberlin Spotkaniom z przyjaciółmi towarzyszy obowiązkowa gra w Uga Buga. Można się mega wyluzować, próbując przemówić głosem jaskiniowców. A kto z Was potrafi naśladować mamuta?!

All meetings with friends we end up playing Uga Buga. It’s one of the best presents I ever got, come on, who of you can imitate a mammoth voice?!

Na koniec garść dobrych linków, inspirujących blogów, zdjęć i artykułów. Na bieżąco dzielę się częścią z nich na moim profilu na facebooku, także zachęcam do lajkowania!

I’m leaving you with few great links, really worth checking! I’m also sharing them with you on my facebook profile, I would be very happy if you like it!

Ba Ba Dum – strona do nauki słówek, do wyboru mamy kilka języków, nie tylko europejskich! Uwielbiam za świetne grafiki, fajna po pogrania w wolnym czasie :) / Ba Ba Dum – great website to learn foreign languages, I really like these games and graphics!
W Twojej szafie zawitała nuda? Poznaj Zwieszaki!
Fotografia to oszustwo? Świetna rozmowa z fotografem National Geographic.
I znów promuję naukę języków obcych – jeśli jeszcze przypadkiem nie znacie, to koniecznie zajrzyjcie na kanał Arleny o języku angielskim! Dziewczyna jest fenomenalna.
Urocze europejskie miasteczka jako alternatywa zatłoczonych kurortów? Ja jestem na tak! / Charming european towns to visit.
Krótkie nóżki  – moje ostatnie blogowe odkrycie. Blog Michaliny jest taki… przytulny. Polecam, zakochacie się.
Berlińska mapa metra z zaznaczonymi restauracjami i kawiarniami, do których warto zajrzeć.  Mam teraz co testować! / Berlin U-bahn map with nice restaurans and cafe shops nearby.
Mo wymienia 66 rzeczy, które możesz zrobić dla siebie już dzisiaj. W ogóle całego bloga Mo polecam.
Sklep w Berlinie z polskimi markami! Koniecznie muszę tam zajrzeć! (Bo wiecie, od kiedy mieszkam za granico, doceniam to, co polskie. Szczególnie masło. Chleb. I słodycze. I kiełbasę. I chyba tak mogłabym wymieniać i wymieniać, więc napiszę o tym osobny post)
Zrób To.no – blog motywujący do działania, jest kopalnią inspiracji i świetnych pomysłów.
Życie rzeczy – mnóstwo DIY, mnóstwo inspiracji, pomysłów na recykling.

Follow my blog with Bloglovin

 

  • Dziękuję za polecenie mojego tekstu i bloga, to zaszczyt pojawić się wśród tak zacnych linków i na tak dobrze zapowiadającym się blogu!

  • Chciałam napisać o eco tools, że znam i lubię, ale zobaczyłam, że mnie polecasz i tak miło mi się zrobiło. Dziękuję! <3