Austrian Alps

1 Komentarz
SNOWBOARDING_austrian_alps_pinterest

Przed wyjazdem na deskę w Alpy przestrzegał mnie pan od WFu. Mówił, że już nigdy więcej nie zadowolę się wyjazdem do Czech. O Szklarskiej czy Karpaczu nie wspominając. Cóż, miał rację. Snowboarding w Alpach to najlepsza rzecz, jaka mi się przytrafiła.Pewnie, że z braku czasu czy funduszy lepszy weekend w Pecu niż nigdzie, ale ta wolność, puste stoki i bajeczne widoki są nie do opisania!
Dotychczas udało mi się odwiedzić jedynie Alpy austriackie – Heiligenblut am Großglockner, Fügen oraz Fieberbrünn. I choć wielokrotnie słyszałam opinie, że w Austrii kiepsko z pogodą, bo deszcz, bo mgła, ja nie mogę narzekać. Stoki są rewelacyjnie przygotowane, a dla fanów jazdy po nieprzygotowanych trasach szczególnie polecam Fieberbrünn. Bajka! Aż mi smutno na myśl, że mam chwilowy zakaz jazdy na desce. Pozostawiam Was ze zdjęciami!

_______________________________________

Before I tried snowboarding in Alps for the first time, my sport teacher from high school warned me, that I won’t be satisfied with Giant Mountains never again. Well, he was right. Of course, weekend in Czech is better than nothing, but I miss the freedom, empty slopes and breathtaking views.
By this time I went to Alps 3 times – to Heiligenblut am Großglockner, Fügen and Fieberbrünn. I’ve heard so many times, that weather in Austria is not very promising, but so far I was lucky. Slopes are perfectly prepared, and for freeriders I highly recommend Fieberbrünn. Amazing experience! Agh and now I feel sad, I couldn’t go for snowboarding this year.

001_Alpy_Alps_Austria_Winter_Zima_Snowboarding_Czmiel 002_Alpy_Alps_Austria_Winter_Zima_Snowboarding_Czmiel 003_Alpy_Alps_Austria_Winter_Zima_Snowboarding_Czmiel 004_Alpy_Alps_Austria_Winter_Zima_Snowboarding_Czmiel 005_Alpy_Alps_Austria_Winter_Zima_Snowboarding_Czmiel 006_Alpy_Alps_Austria_Winter_Zima_Snowboarding_Czmiel 007_Alpy_Alps_Austria_Winter_Zima_Snowboarding_Czmiel 008_Alpy_Alps_Austria_Winter_Zima_Snowboarding_Czmiel 010_Alpy_Alps_Austria_Winter_Zima_Snowboarding_Czmiel 011_Alpy_Alps_Austria_Winter_Zima_Snowboarding_Czmiel 0091_Alpy_Alps_Austria_Winter_Zima_Snowboarding_Czmiel

 

Follow my blog with Bloglovin

 

  • Ogromną zaletą stoków w Alpach jest to, że nie są one tak oblężone jak w Polsce. Swoboda jazdy daje dużą frajdę. W dodatku widoki, które zapierają dech w piersiach!