Czy spanie może być stylem życia?

Sen jest potrzebny każdemu człowiekowi. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Bez niego nie moglibyśmy normalnie funkcjonować, a nasz organizm nie zdążyłby się zregenerować po trudach poprzedniego dnia. Są jednak osoby, które sen traktują jako styl życia. Potrafią spać nawet po 10 godzin każdego dnia i normalnie funkcjonować. Powstaje pytanie, czy spanie może być stylem życia?

Dlaczego sen jest ważny?

Dzięki spaniu nasz organizm ma czas się zregenerować. Wbrew pozorom zachodzi wtedy bardzo wiele procesów, o których nie zdajemy sobie nawet sprawy. Kiedy my oddajemy się naszym marzeniom sennym, nasz organizm ciężko pracuje, aby następnego dnia mogliśmy obudzić się wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania. Oczywiście nie zawsze tak jest. Jeżeli śpimy za mało, nasz organizm nie ma czasu, aby wyzbyć się wszelkich napięć i stresów z naszego ciała. Budzimy się wtedy bardzo spięci i w złym humorze. A być może wystarczyło położyć się do łóżka godzinę wcześniej.

Czy spanie może być stylem życia?

Ile powinniśmy spać?

Eksperci mówią, że sen człowieka powinien trwać ok. 8 godzin. Prawda jest jednak taka, że wszystko zależy od człowieka. Niektórym wystarczy tylko 6 godzin snu i potrafią funkcjonować na pełnych obrotach przez cały dzień. Są również osoby, które śpią po 9 godzin i jest to dla nich niewystarczające. Są także ludzie śpiący po 10 godzin i więcej dziennie. Temu przypadkowi należy przypatrzeć się bliżej. Śpiąc po 10 godzin, bardzo trudno będzie nam wykonać wszystkie obowiązki, które czekają nas w danym dniu.

Czy spanie może być stylem życia?

Powstaje zatem pytanie, czy w przypadku 10 godzin snu można uznać, że jest to niejako nasz styl życia? Prawdopodobnie tak. Poświęcamy mu sporo naszego czasu i podporządkowujemy mu wiele naszych codziennych spraw. Nie jest to jednak do końca sytuacja oczekiwana przez takie osoby. Jest część osób, które po prostu muszą tyle spać wbrew własnej woli. Jest to dla nich bardzo złe, ale muszą spać po 10 godzin dziennie. Są jednak ludzie, którzy świadomie i z pełną satysfakcją oddają się bardzo długiemu snu. Wiedzą, że mają bardzo dużo rzeczy do zrobienia w danym dniu, ale sen jest dla nich najważniejszy.