Jakie znane atrakcje Bieszczadów warto zobaczyć?

Na samym krańcu Polski w południowo- wschodniej części województwa podkarpackiego znajduje się miejsce, do którego co roku z wielką radością przyjeżdża wielu turystów. Bieszczady to niezwykły region Polski, który zachęca wczasowiczów przepięknymi szlakami górskimi i połoninami. Jakie jeszcze atrakcje czekają na nas w Bieszczadach? Co warto zobaczyć będąc w tym niesamowitym miejscu?

Bieszczadzkie atrakcje, które warto znać

Jedną z połonin w Bieszczadach, którą szczególnie uwielbiają turyści jest Połonina Caryńska. Połonina ta znajduje się w obrębie Bieszczadzkiego Parku Narodowego i oferuje nam naprawdę niezapomniane widoki. Cudowne, malownicze panoramy czekają na nas również na Połoninie Wetlińskiej, która posiada niebywale widokowy grzbiet. Będąc w Bieszczadach warto zobaczyć także Wodospad Szepit znajdujący się w Dolinie Sanu. Do tego wodospadu możemy dostać się ścieżką historyczno – przyrodniczą. Za jedną z kluczowych atrakcji Bieszczadów uważa się również Jezioro Solińskie i Zaporę wykonaną na tym jeziorze. Jezioro Solińskie posiada bardzo ładną linie brzegową. Jeżeli zaś chodzi o Zaporę na Solinie to jest to najwyższa zapora wodna w Polsce. Trzeba przyznać, że prezentuje się ona naprawdę okazale. Bardzo ważną atrakcją Bieszczadów jest także bieszczadzka kolejka leśna, która prowadzi typowo turystyczne kursy. Widoki, które możemy podziwiać na takiej wyprawie zapierają dech w piersiach. Warto dodać, że przejażdżka taką kolejką to znakomity sposób na zwiedzanie Bieszczadów z dzieckiem.

Jakie znane atrakcje Bieszczadów warto zobaczyć?

W jakie jeszcze miejsca warto się udać?

W Bieszczadach warto odwiedzić również zagórz uznawany za bramę Bieszczadów. To właśnie tu znajduje się kompleks skoczni narciarskich oraz ruiny Kościoła i Klasztoru Karmelitów Bosych. Ciekawym miejscem godnym zobaczenia jest także Torfowisko w Tarnawie. Warto dodać, że nieopodal tego torfowiska znajduje się interesujące Plenerowe Muzeum Wypału Węgla Drzewnego w Lutowiskach. Będąc na wycieczce w Bieszczadach wiele osób chętnie decyduje się także na odwiedziny Pokazowej Zagrody Żubrów w Mucznem, w której można zobaczyć żubry należące do rasy białowiesko – kaukaskiej. Nie możemy również zapomnieć o najbardziej atrakcyjnym punkcie widokowym polskich Bieszczadów, czyli Tarnicy, która to jest najwyższym szczytem tych gór. W Bieszczadach znajduje się również wiele ciekawych cerkwi. Do tych najbardziej znanych możemy zaliczyć miedzy innymi: Cerkiew w Smoliku nad Sanem, Cerkiew św. Mikołaja w Hoszowie czy też Cerkiew Narodzenia Bogurodzicy w Michniowcu. Cerkwie to dla tego regionu ważne kulturowo obiekty sakralne. Jak więc widać Bieszczady to miejsce, w którym nie brakuje atrakcji turystycznych, nic wiec dziwnego, że cieszy się ono tak wielką popularnością. Turyści uwielbiają Bieszczady za dziką przyrodę, różnorodną i rzadką florę i faunę, ciszę i spokój, malownicze krajobrazy i smaczne regionalne potrawy. O tym, że warto przyjechać w Bieszczady przekonała się już nie jedna osoba. Miejsce to jest chętnie odwiedzana o każdej porze roku, ponieważ o każdej porze roku obecna tu przyroda prezentuje się wspaniale.