Wynajem samochodów jest taki prosty!

Wynajem samochodów jest niezwykle komfortowym i prostym rozwiązaniem. Wystarczy wyszukać w Internecie wypożyczalni w najbliżej dogodnej lokalizacji. Daje to ogromną swobodę, nie trzeba być zależnym od rozkładów jazdy autobusów, tramwajów i innych środków lokomocji. Jak zatem wypożyczyć samochód z wypożyczalni?

Jak wypożyczyć samochód?

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. wynajem aut Piaseczno i wejść na stronę wypożyczalni. Warto przed podjęciem decyzji poznać opinie na temat jej usług. Jeśli występuje kilka wypożyczalni dobrze jest porównać oferty na kilku wyszukiwarkach. Często bywa, że wyszukiwarki oferują dużo niższe ceny. Najlepiej rezerwować samochód w ciągu dnia. Oferty niektórych wypożyczalni przy późnym rezerwowaniu znikają z wyszukiwarek i pojawią się często dopiero następnego dnia. Zauważono, że im bliżej daty wynajmu, tym częściej jest mniej samochodów do wyboru. Wpływa to również na wzrost cen, a mniejsze samochody są już praktycznie niedostępne.

Jakie aspekty mieć na uwadze?

Warto pamiętać, że doba w wypożyczalni trwa równo 24 godziny. W wielu wypożyczalniach oddanie samochodu nawet o kilkanaście minut później powoduje, że naliczone zostaną dodatkowe koszty, takie jak za dwie doby. Koniecznie przed podpisaniem umowy należy dokładnie przeczytać warunki rezerwacji.

Kolejną ważną sprawą jest to, by dokładnie obejrzeć samochód przed wyruszeniem w drogę, by nie mieć później żadnych nieprzyjemności. Dobrą praktyką jest fotografowanie samochodu jeszcze przed wyjazdem z wypożyczalni. Ponadto często w wypożyczalniach obowiązują limity wiekowe kierowców, które wynoszą minimum 21 lat oraz posiadanie prawa jazdy od co najmniej roku. Dokładne zapoznanie się z ofertą wypożyczalni może skutkować tym, że nie zawsze tani samochód będzie kosztował dużo mniej niż samochód nieco droższy, a może bardziej komfortowy.

Wynajem samochodów jest taki prosty!

Polityka paliwowa – czym jest?

Wyróżnia się kilka opcji wypożyczenia samochodu. Jedną z nich jest wypożyczenie samochodu z pełnym bakiem, a zwrócenie go z pustym. Drugim rozwiązaniem jest wynajem auta z pełnym bakiem i oddanie go w takim samy stanie. W niektórych wypożyczalniach obowiązuje jeszcze inna zasada, polegająca na zwrocie auta z taką samą ilością paliwa, jaka była w momencie odbioru.