Jak ubrać maluszka na chrzest?

 

Chrzest to doniosła chwila, która oznacza przyjęcie dziecka do wspólnoty kościoła. Strój maluszka powinien odzwierciedlać radosny charakter uroczystości. Zwróć też uwagę na to, by był elegancki. Sprawdź, jak wybrać odpowiednie ubranko dla swojej pociechy.

Elegancki i wygodny ubranko do chrztu

Tradycyjny strój do chrztu jest biały. Taki kolor symbolizuje czystość i niewinność. Dopuszczalny jest również pudrowy róż, blado brzoskwiniowy, kremowy, ecru i miętowy. Możesz ubrać córeczkę w klasyczną lub nowoczesną sukienkę. Pamiętaj, że musi być nie tylko elegancka, ale też wygodna. W przeciwnym razie będzie tylko niepotrzebnie stresować maluszka. Możesz też postawić na elegancki kombinezon lub śpioszki. Niezależnie od preferencji, zwróć uwagę na funkcjonalność ubranka. Sprawdź, czy jeśli zajdzie taka potrzeba, będziesz mogła łatwo go zdjąć i przebrać malucha.

Organizacja chrztu wiąże się z koniecznością podjęcia wielu decyzji. Musisz m.in. postanowić, jak ubrać maluszka w tym wyjątkowym dniu. Możesz wybrać prostą sukienkę lub z koronkami i falbankami. Pamiętaj, że nie liczą się tylko walory estetyczne. Weź też pod uwagę praktyczność i wygodę. Sama uroczystość dostarcza maluchowi mnóstwa bodźców, nie ma sensu dodatkowo go stresować. Z drugiej strony ubranko do chrztu dla dziewczynki powinno podkreślać podniosły charakter uroczystości.

Jak ubrać maluszka na chrzest?

Biały kombinezon czy sukienka?

Jeśli niekoniecznie chcesz ubrać córeczkę w sukienkę, zwróć uwagę na biały kombinezon w stylu ramper. Często ma długie rękawki i nogawki. Wygląda jak pajac i nie zakrywa stópek. Proponowane ubranko jest zapinane na napy, zamki błyskawiczne, które ułatwiają zmianę pieluszki. Zapewnia niemowlakowi większą wygodę, zwłaszcza w porównaniu do wykrochmalonej sukienki z mnóstwem koronek. Ramper ma także większy sens, jeśli dziecko raczkuje. Suknia (szczególnie długa) będzie mu przeszkadzać. Jeśli jednak chcesz kupić sukienkę, sprawdź, czy zapewni dziecku swobodę ruchu. Zrezygnuj ze sztywnego kołnierzyka i mnóstwa falbanek, które ograniczają ruch i drapią wrażliwą skórę malucha.

Kłopot z białymi ubrankami polega na tym, że łatwo się brudzą. Warto więc dokupić śliniaczek, który założysz maluszkowi przed posiłkiem. Dzięki temu będziesz mogła spokojnie go nakarmić. 

Jak ubrać maluszka na chrzest?

Niezbędne akcesoria

Biały kocyk to świetny dodatek, jeśli chcesz chrzcić dziecko w chłodniejszych miesiącach. Możesz je nim owinąć i ogrzać, jednocześnie wygląda przepięknie na zdjęciach. W ofercie znajdziesz zarówno bawełniane kocyki, jak i bambusowe, dzianinowe i wełniane. Co ważne, nie podrażniają skóry maluszka. 

Oprócz tego pomyśl o białych bucikach i skarpetkach. Pamiętaj również o odpowiednim nakryciu głowy. Dużą popularnością cieszy się czepek. Często dołączany jest do ubranka do chrztu. Sprawdzi się doskonale w chłodniejszych miesiącach. Możesz również pomyśleć o białej czapeczce, opasce lub kapelusiku. 

Do torby zapakuj też zapasowe pieluszki, chusteczki i matę do przewijania. Włóż też ulubioną zabawkę dziecka. Jeśli rozpłacze się w kościele lub podczas przyjęcia, na pewno się uspokoić, widząc maskotkę.