Jak dobrać sukienki na wesele do swojej figury? Podpowiadamy!

Wybierając się na różnego rodzaju uroczystości pragniemy oczywiście dobrze wyglądać. Jakie sukienki na wesele wybierać, żeby prezentować się w nich odpowiednio i - co najważniejsze - czuć się komfortowo i pewnie? Ciało każdej z nas się różni. Jedna ma szerokie ramiona i wąskie biodra, druga zaokrągloną figurę i brak wcięcia w pasie, a trzecia na przykład posiada wydatny biust i biodra przy jednocześnie podkreślonej talii. Każda z tych sylwetek posiada swoje atuty, które warto podkreślać. Pragnąc ułatwić to zadanie kobietom, specjaliści stworzyli podział figur na różne typy wraz ze wskazówkami odnośnie stylizowania takich sylwetek. Mamy nadzieję, że po lekturze tego artykułu będziesz wiedziała, jakie sukienki na wesele pasują najlepiej do Twojej figury!

 

Jak dobrać sukienki na wesele do swojej figury? Podpowiadamy!

 

Sukienki na wesele a typ kobiecej sylwetki

W źródłach dotyczących tego tematu pojawia się wiele rodzajów figury. Dzisiaj przyjrzymy się najpopularniejszym i skupimy na tym, jakie sukienki na wesele sprawdzą się przy nich najlepiej.

 

Jakie sukienki na wesele do figury klepsydry?

Ten typ sylwetki cechuje się niezwykle kobiecymi kształtami, a więc jest uznawany za jeden z najbardziej pożądanych. Krągłe biodra oraz pełny biust, a także wyraźnie podkreślone wcięcie w pasie to coś, co charakteryzuje klepsydrę. Szukając dla niej sukienki na wesele mamy ułatwione zadanie, ponieważ ten rodzaj sylwetki świetnie prezentuje się w sukienkach w większości fasonów. Idealnie sprawdzą się te kroje, które podkreślają krągłości - np. rozkloszowane czy dopasowane kreacje. Zalecamy jedynie wystrzegać się fasonu oversize, który maskuje wszelkie atuty klepsydry.

 

Co się sprawdzi przy figurze gruszki?

Panie posiadające wąskie ramiona oraz niewielki biust przy stosunkowo szerokich biodrach i wcięciu w talii to typ gruszka. Dobrym rozwiązaniem będą tutaj sukienki na wesele, które nieco optycznie poszerzają ramiona, np. poprzez falbany czy bufki. Sprawdzą się też dopasowane sukienki z dołem z lejącego się materiału. Radzimy natomiast rezygnację z kreacji z baskinką lub innych podobnych, które poszerzają biodra.

 

Sylwetka odwróconego trójkąta i sukienki na wesele - czym się kierować?

Jak nietrudno się domyślić ten typ figury charakteryzuje się szerokimi ramionami przy jednocześnie wąskich biodrach. Panie posiadająca taką sylwetkę nie mają także wcięcia w pasie. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku sukienki na wesele, które wizualnie poszerzą dolne partie ciała. Będą to m.in. sukienki rozkloszowane, bombki czy baskinki. Dzięki nim optycznie wyrównują się proporcje. Kobiety o figurze odwróconego trójkąta powinny wystrzegać się wszystkiego, co może wydłużyć ramiona. Niewskazane są więc dekolty typu hiszpanka lub karo oraz poziome wzory na materiale górnej partii ciała.

 

Jakie sukienki na wesele dla sylwetki typu kolumna?

Jednym z popularniejszych typów sylwetki jest także kolumna. Charakteryzuje się podobną szerokością ramion i bioder, a także brakiem wcięcia w pasie oraz płaskimi pośladkami. Kluczowe jest tutaj zadbanie o wizualne zaokrąglenie bioder czy biustu. Zadanie spełnią sukienki na wesele z tiulowym lub rozkloszowanym dołem. Wszelkie marszczenia i falbanki w tych okolicach także będą dobrym wyborem. Lepiej wystrzegać się natomiast luźnych, oversizeowych sukienek, które nie podkreślają talii.