Podróżowanie w czasach pandemii

Podróż wakacyjna w okresie epidemii koronawirusa jest nie lada wyzwaniem. Decydując się na podróż zagraniczną należy dokładnie sprawdzić obostrzenia dla danego kraju, czy występuje konieczność odbycia kwarantanny czy też nie. Podróże w kraju i za granicą najczęściej przemierzane są samochodami. Coraz częściej na drogach spotykane są campery oraz samochody z przyczepami campingowymi. By zachować wszelkie środki ostrożności i nie musieć korzystać z toalet publicznych podczas trasy warto zainwestować w taką rzecz jak toaleta turystyczna thetford. Idealnie sprawdzi się w trakcie niejednej podróży samochodem!

Platforma Re-open EU

Informacje na temat, panujących obostrzeń w danym kraju można sprawdzić na specjalnych platformach. Przykładem jest platforma Re-open EU. Znajdują się w niej informacje dotyczące otwarcia granic, dostępnych środków transportu, obowiązku noszenia maseczek, korzystania z opieki medycznej oraz usług turystycznych. Podróżowanie po Polsce w obecnych czasach wymaga sprawdzenia czy miejsce, do którego się udajemy należy do strefy zielonej, żółtej czy czerwonej. W każdej z nich obostrzenia są nieco zróżnicowane.

Paszporty zdrowia i testy na koronawirusa

W turystyce zagranicznej nowym rozwiązaniem dla zachowania ostrożności w okresie pandemii  koronawirusa jest wprowadzenie paszportów zdrowia i testów na koronawirusa dla turystów. Będzie ono miało zastosowanie szczególnie w popularnych kurortach i miejscowościach turystycznych. Osoby przyjezdne do takich miejsc będą musiały okazać takowy paszport, potwierdzający, że dany turysta jest „wolny od COVID-19”. Konieczne jest posiadanie certyfikatu, że nie jest się zarażonym tym wirusem.

Podróżowanie w czasach pandemii

Samochody najczęstszym środkiem transportu w trakcie podróży

Polacy najczęściej korzystają z samochodów podczas wakacyjnych wyjazdów. Coraz częściej na polskich drogach spotyka się samochody z przyczepami campingowymi lub pojazdy typu campery. Firmy wypożyczające tego typu środek transportu cieszą się sporą popularnością. Są idealnym rozwiązaniem w czasach, gdzie należy przestrzegać dystansu społecznego, ponieważ oprócz środku transportu pełnią funkcję również hotelu, w którym śpią, jedzą oraz wykonują czynności higieniczne. Posiadanie takiego samochodu sprawia, że nie musimy szukać zakwaterowania na czas wyjazdu. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie.

Toaleta turystyczna thetford idealna podczas podróżowania camperem

W trakcie długich pobytów na kempingu niezawodna okazuje się toaleta turystyczna thetford. Dzięki niej nie trzeba zatrzymywać się na stacjach benzynowych i w innych miejscach publicznych, w których czystość często pozostawia wiele do życzenia. W czasach koronawirusa jest ona niezwykle doskonałym sposobem zachowania bezpieczeństwa. Ponadto własna toaleta turystyczna zapewnia dyskrecję i higienę. Każda tego typu rzecz potrzebuje odpowiedni płyn do toalet turystycznych. Są one doskonałe do tego, by neutralizować brzydki zapach i zabijania niebezpiecznych bakterii. Dzięki nim łatwiej utrzymać taką toaletę w czystości.