Dlaczego warto skoczyć w tandemie?

Jeśli nie zacząłeś jeszcze swojej przygody ze spadochroniarstwem, najprawdopodobniej masz wiele pytań związanych z pierwszym skokiem. Sprawdź, jak odpowiednio się do niego przygotować. 

Czym są skoki tandemowe?

To skoki spadochronowe, podczas których dwie osoby razem wyskakują z samolotu. Są do siebie profesjonalnie przypięte podczas całego zejścia. W ten sposób jedna osoba unosi się nad drugą w czasie swobodnego spadania. 

Dla początkujących skoki spadochronowe w tandemie są najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Żaden profesjonalny ośrodek nie pozwoli Ci samotnie skakać nie tylko podczas pierwszego, ale również kilku następnych skoków. Instruktor poprowadzi Cię przez wszystkie etapy, od wyjścia przez swobodne opadanie, pilotowanie spadochronu i lądowanie. Ma ze sobą zestaw składający się z głównego i zapasowego spadochronu. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by utrzymać ciężar zarówno pilota, jak i pasażera tandemu. 

Na pierwszy rzut oka rola ucznia może wydawać się dość bierna, jednak tak nie jest. Nie można porównywać skoków spadochronowym do przejażdżki kolejką górską. Decydując się na skok, masz do wykonania określone zadania. Musisz też postępować zgodnie z instrukcjami.

Dlaczego warto skoczyć w tandemie? 

Jak przygotować się do skoku?

Każdy śmiałek, który umówił się na skok ze spadochronem w Krakowie, obejrzy najpierw film instruktażowy i przejdzie odprawę z instruktorem. Dowiesz się trochę o sprzęcie i o tym, jak możesz pomóc swojemu partnerowi podczas swobodnego spadania i lądowania, by uzyskać najlepsze wrażenia. Nie musisz specjalnie trenować przed skokiem. Wystarczy, że przejdziesz krótkie szkolenie w centrum spadochronowym. Dowiesz się również, jak wyskoczyć z samolotu i jakie ruchy wykonywać podczas swobodnego opadania. Ponadto szkoleniowiec pokaże Ci, jak sterować spadochronem. Warto jednak zaznaczyć, że tandem pilot jest odpowiedzialny za bezpieczne uruchomienie spadochronu we właściwym momencie. 

Dlaczego warto skoczyć w tandemie? 

Dlaczego warto skoczyć w tandemie?

Skoki spadochronowe w tandemie gwarantują niezapomniane emocje. Jeśli lubisz adrenalinę, powinieneś spróbować! To doskonały sposób, by skoczyć ze spadochronem przy zaledwie 20 minutach treningu. Zostaniesz przypięty do doświadczonego, wykwalifikowanego instruktora, który jest odpowiedzialny za cały sprzęt. Chociaż masz pewne obowiązki, takie jak przyjęcie prawidłowej pozycji wyjściowej i podnoszenie nóg do lądowania, ogólnie rzecz biorąc, możesz mu zaufać i podziwiać świat z góry. 

Skok w tandemie to gwarancja świetnej zabawy. Wiele osób, które raz go spróbowały, chcą wrócić i znowu skoczyć. Podmuch wiatru, widoki zapierające dech w piersiach, duży zastrzyk adrenaliny…to ekscytujące i uzależniające! Nie martw się, jeśli boisz się lub denerwujesz przed pierwszym skokiem. To całkowicie normalne, warto jednak się przełamać. Po skoku poczujesz wielką satysfakcję. Staniesz się bardziej pewny siebie, dlatego chętnie stawisz czoła nowym wyzwaniom. 

Czy unikasz jakichś rzeczy, bo się boisz? Czy myślisz, że nie jesteś wystarczająco silny psychicznie lub fizycznie, by osiągnąć sukces? Skoki spadochronowe w tandemie to świetny sposób na zbudowanie pewności siebie. Możesz wtedy stawić czoła wszystkiemu, czego do tej pory się obawiałeś.