Dlaczego warto mieć swój styl?

Posiadanie własnego stylu jest dla wielu z nas rzeczą obowiązkową. Uznajemy, że tylko temu możemy odróżniać się od innych osób. Dużo w tym prawdy, lecz należy uważać, aby nie przesadzić w drugą stronę. Posiadanie własnego stylu jest oczywiście jak najbardziej w porządku, ale narzucenie go innym osobom jest już zachowaniem nie do zaakceptowania. Dlaczego warto mieć swój styl?

Podziw u innych

Pochwalenie się swoim własnym stylem na pewno nie przejdzie bez echa wśród bliskich nas osób. Z pewnością pojawią się głosy negatywne, lecz nie ma się nimi co zrażać. Są one zazwyczaj generowane przez osoby, które nie mają własnego stylu i preferują życie o boku osób, które również nic sobą nie reprezentują. Nie można jednak brać tego na serio. W wielu przypadkach mogą chcieć od nas dobrze, jednakże to my jesteśmy panami swojego życia. Nie można również zapominać o pozytywnych aspektach. Z pewnością znajdą się ludzie, którzy będą uważali nas styl za "strzał w dziesiątkę".

Dlaczego warto mieć swój styl?

Wyrażanie własnego "ja"

Posiadanie własnego stylu to również świetna okazja na pokazanie światu zewnętrznemu naszego "ja". To właśnie dzięki temu możemy poznawać nowe osoby, którym spodoba się na nasz nowy styl. Co więcej, możemy nawiązać znajomości z osobami, które reprezentują podobne wartości życiowe. Może z tego wywiązać się naprawdę udaną relację, która może mieć bardzo przyjemne konsekwencje. Warto zatem mieć swój własny i niepowtarzalny styl.

Wolność

Mimo wielu negatywnych głosów własny styl to również powiew wolności. Tylko dzięki własnym poglądom możemy zobaczyć wiele rzeczy z innej perspektywy niż dotychczas. Wiele osób może takie coś przerazić, jednakże do takich zmian trzeba z pewnością dorosnąć. Niektóre osoby nigdy nie są gotowe na zmiany i na zawsze wolą już pozostać wśród "normalnych ludzi".

Posiadanie własnego stylu to mnóstwo zalet, ale również kilka sporych wad. Jedną z nich może być odrzucenie, gdyż ludzie nieodróżniający się od innych są łatwiej akceptowani przez daną grupę osób. Ludzie w takich sytuacjach mają znacznie pod górkę, jednakże nie ma co się załamywać tylko dalej robić swoje i żyć swoim życiem.