Co warto zobaczyć w Bieszczadach?

Bieszczady to nie tylko polskie pasmo górskie. To część Karpat, które rozciągają się przez wiele krajów europejskich, w tym Rumunię, Serbię, Polskę, Słowację, Czechy, Ukrainę, Austrię i Węgry. Znajdują się w południowo-wschodniej części Polski. Jeśli chcesz odpocząć od codziennych zmartwień, koniecznie wybierz się w Bieszczady. Zrelaksuj się wśród śpiewu ptaków i spacerów po malowniczych szlakach.

Bieszczadzki Park Narodowy

Od dawna jest rajem dla osób poszukujących ciszy, spokoju i odosobnienia. Powstał w 1973 roku i rozciąga się wzdłuż granicy Polski ze Słowacją i Ukrainą. Składa się ze 191 kilometrów kwadratowych łagodnych zboczy porośniętych lasami. Można tutaj zobaczyć ponad 200 rzadkich gatunków zwierząt swobodnie wędrujących po słabo zaludnionych obszarach górskich. W Bieszczadzkim Parku Narodowym wytyczono mnóstwo szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności.

Ta część Karpat Wschodnich nadaje się idealnie do eksploracji malowniczych górskich szlaków i rozległych łąk, zwanych połoninami. Zapewnia turystom wyjątkowe atrakcje przez cały rok. Zimą mogą skorzystać z wyciągów narciarskich (np. w Ustrzykach Górnych) oraz wypożyczalni sprzętu. Obserwatorzy przyrody mogą polować z aparatem lub kamerą na niedźwiedzie brunatne, dziki, wilki, łosie, jelenie i żbiki.  Przy odrobinie szczęścia zobaczą też niezwykle rzadkie żubry żyjące na wolności.

Bieszczadzka Kolejka Leśna

Jadąc wąskotorową koleją w Bieszczadach, możesz przenieść się w czasie do początku XX wieku. Podziwiaj piękno przyrody i malownicze widoki na Cisniańsko-Wetliński Park Narodowy. Wagoniki poruszają się maksymalnie z prędkością 35 km/h. Trasa jest bardzo malownicza, przebiega przez lasy, nieuczęszczaną przez ludzi dolinę. To wspaniała atrakcja, szczególnie wtedy, gdy szukasz alternatywy dla górskich wędrówek.

 Co warto zobaczyć w Bieszczadach?

Solina

To duże sztuczne jezioro jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Bieszczadach. Panują tutaj doskonałe warunki do pływania i żeglarstwa. Można tu również uprawiać kajakarstwo lub wioślarstwo. Wzdłuż brzegu Soliny przebiega największa polska tama licząca ponad 80 metrów wysokości i 664 m długości.