Wycieczki po Krakowie i okolicach - czyli gdzie warto się wybrać z rodziną

Kraków i jego okolice są świetnym miejscem wypadowym dla rodzin z dziećmi. Samo miasto jest bardzo ciekawe do zwiedzania, ale okolica Krakowa w promieniu do kilku, kilkunastu kilometrów dla dzieci będzie świetnym miejscem rekreacyjnym.

 

Co zwiedzać?

 

Na Rynku Głównym Krakowa pierwszym przystankiem będzie Katedra Mariacka. Sam Rynek jest niesamowitym miejscem, w którym można poczuć klimat czasów, gdy powstawał. Przenieść się można do innej epoki. W podziemiach Rynku znajduje się muzeum, w którym interaktywne makiety i pokazy zaprezentują dzieciom w sposób łatwy dawne czasy. W samym centrum Rynku znajdują się Sukiennice, ze swoimi walorami architektonicznymi. Każde dziecko zna historię Smoka Wawelskiego. Dzięki tej legendzie chętnie też odwiedzany jest przez dzieci sam Wawel. Ciekawe miejsce, gdzie mieszkali królowie i ich służba. Z całą pewnością zainteresuje młodych ludzi. Innym cennym i z ciekawą historią zabytkiem jest kopalnia soli w Wieliczce. Jest świetnym miejscem na wymęczenie naszych milusińskich.

 

Wycieczki po Krakowie i okolicach - czyli gdzie warto się wybrać z rodziną

 

Parki w Krakowie

 

Na krakowskim Podgórzu zlokalizowany jest Leśne Laboratorium Zabaw. Dzieci, mogą tam otworzyć swoją wyobraźnię i cały dzień spędzić na świetnej zabawie w błocie, trawie i wodzie. Zapewne każdy maluch spędzający tam czas będzie najszczęśliwszym dzieckiem pod słońcem. Nie ma tam żadnych sprzętów jak plac zabaw czy siłownia dla dzieci. Maluchy bawią się swoją wyobraźnią i tym, co daje natura. Innym ciekawym miejscem, gdzie dzieci uczą się o ekologii i przyrodzie to Symbioza w Centrum Edukacji Ekologicznej. Odpowiednio przygotowana ekspozycja oraz przewodnicy, którymi między innymi są leśne zwierzątka, wprowadza naszego małego podróżnika w niezwykły świat przyrody i ekologii. Podążając śladem przyrody, w Krakowie warto zatrzymać się w Ogrodzie Botanicznym. Jest najstarszą tego typu placówką w Polsce. Do zwiedzania mamy obszar 10 ha z różnorodnymi roślinami, nie tylko polskimi. Mamy tutaj świetną  wystawę storczyków, możemy się przekonać, ile odmian istnieje. Dzieci  mogą zobaczyć, jak rośnie herbata czy kakaowiec. Wracając do Zamku Wawelskiego od roku 2015 po niemalże 10 latach prac, można zwiedzać Ogrody Wawelskie. Są doskonałym miejscem na poznanie uprawianych ziół, różnorodnych roślin. Znajdziemy tam winnicę, sad i mnóstwo roślin ozdobnych. A to wszystko właściwie w samym centrum miasta. W Krakowie jest jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów zoologicznych. Znajduje się na terenie Lasu Wolskiego, dzięki czemu jest tam naprawdę cicho i przyjemnie. Słychać tylko otaczające nas dzikie zwierzęta, ale również mieszkańców lasu. 

 

Co znajdziemy w okolicy Krakowa?

 

Jednym z punktów naszej wycieczki powinien być umiejscowiony w Zwierzyńcu Kopytkowo. Jest to gospodarstwo agroturystyczne, zlokalizowane pod Krakowem. Znajdziemy tam, jak sama nazwa wskazuje zwierzęta takie jak osiołki, kucyki, oswojone owce, a także kaczki, kury oraz piękne pawie. Jedną z atrakcji są słodkie króliki, które można wziąć na ręce i przytulić. Właściciele organizują specjalne pokazy miodobrania, a także wyrób świec z wosku pszczelego. co warto zobaczyć w Krakowie jest często zadawanym pytaniem, mamy nadzieję, że choć trochę w tym pomogliśmy.