Jachty do wynajęcia – czarter online

Czarter jachtu jest dzisiaj prostszy niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystko za sprawą nowoczesnych systemów rezerwacji online. Dzięki nim zyskujemy dostęp do niezwykle bogatej oferty, obejmującej operatorów i mariny na całym świecie. Z łatwością możemy wybrać najbardziej atrakcyjną trasę rejsu oraz rodzaj i wielkość jachtu. Przy rezerwacji możemy również od razu wykupić ubezpieczenie, a w razie potrzeby zamówić skippera, który będzie sterował jachtem.

Rezerwacja jachtu online

Czarter jachtu przez Internet to najszybszy i najwygodniejszy sposób, na znalezienie odpowiedniego jachtu oraz wybranie najbardziej interesującej trasy. Internetowe systemy rezerwacji, takie jak yachtGo, oferują różnego rodzaju jachty do wynajęcia – od żaglowych począwszy, poprzez katamarany, jachty motorowe, na guletach skończywszy.

System składa się z wyszukiwarki jachtów oraz błyskawicznej rezerwacji. Wystarczy założyć konto na platformie czarterowej i w odpowiednich polach wpisać:

  • lokalizację rejsu (kraj lub region)

  • rodzaj jachtu, jaki nas interesuje

  • liczbę osób, która weźmie udział w rejsie

  • datę planowanego rejsu.

Wyszukiwarka w ciągu kilku sekund znajdzie najbardziej dopasowane oferty wraz z ceną czarteru. Możemy również szukać jachtów do wynajęcia poprzez określenie ceny wynajmu i czasu trwania rejsu, długości jednostki pływającej, jej modelu, roku produkcji, wyposażenia, oceny jachtu przez poprzednich klientów czy wyboru konkretnego operatora.

Kiedy już zdecydujemy się na dany jacht, wystarczy dokonać wstępnej rezerwacji, a po kilku dniach opłacić czarter za pośrednictwem płatności internetowych. Rezerwacja jachtu przez yachtGo jest w pełni bezpieczna. Firma posiada bowiem Gwarancję Ubezpieczeniową i jest wpisana do ROTiPT (Rejestr Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych).

Jachty do wynajęcia i rejs one – way czarter

Co najważniejsze, za pośrednictwem systemu rezerwacji możemy znaleźć także niezwykle atrakcyjne rejsy bez zawracania do portu. Określane są one jako one-way czarter. Nie wszyscy lubią w połowie podróży zawracać z powrotem do portu macierzystego. Niestety tak jest, kiedy firma czarterowa rezyduje tylko w jednym miejscu. Są jednak operatorzy, którzy mają swoje bazy w kilku portach. Dzięki temu możemy zdać jacht w innej marinie niż ta, z której wyruszyliśmy.

Rejsy bez zawracania do portu są atrakcyjne dla osób, które chcą przez cały czas trwania podróży przemierzać nową trasę i zwiedzić jak największy region. W przypadku zwykłego rejsu, kiedy trzeba w jego połowie zawrócić, nie ma zazwyczaj możliwości odbycia drogi powrotnej innym szlakiem wodnym, zwłaszcza kiedy pływamy np. wzdłuż wybrzeża morskiego.

Jachty do wynajęcia – czarter online

Popularne rejsy bez zawracania – Chorwacja i Grecja

Zarówno Grecja, jak i Chorwacja, mają niezwykle rozbudowaną infrastrukturę żeglarską, co umożliwia wynajem jachtów z opcją rejsu bez zawracania do portu. Kiedyś taki czarter wiązał się z reguły z dużo większymi kosztami, ponieważ najczęściej jacht i tak musiał zostać odprowadzony z powrotem do portu macierzystego.

Obecnie w przypadku operatorów, którzy posiadają kilka baz w różnych marinach, często nie ma takiej konieczności, a tym samym cena nie jest wyższa albo różnica w cenie jest niewielka. Popularnymi trasami one-way w Chorwacji są rejsy Sukosan – Trogir, Sukosan – Split, Trogir – Dubrownik. Natomiast ciekawe rejsy w jedną stronę w Grecji zapewni nam trasa Ateny – Rodos, Ateny – Korfu czy Kos – Ateny.