Biała firanka - poradnik

Nasze otoczenie wpływa więc na nasze uczucia, dlatego chcemy mieć czyste i świeże otoczenie w codziennej rutynie. Duże znaczenie ma utrzymania czystości różnych przedmiotów i dekoracji. Właściwa pielęgnacja firanek pozwoli zachować ją w pięknych bieli dłużej.

Zasłony i firanki pełnią w domach i mieszkaniach liczne funkcje, od mniej funkcji dekoracyjnych naszych okien do funkcji ochronnych naszej prywatności.

Jak zachować biel firanek?

Jakie powinno być rozwiązanie dla białych firanek? Świeże, białe firanki zapewniają subtelną i elegancką dekorację. Niestety naturalne materiały (takie jak np. bawełna) mogą pochłaniać plamy i brudy z otoczenia. W końcu stają się szare i żółte, pomimo regularnego prania.

Ogólnie zasłony można prać przy użyciu ciepłej wody (nie wrząc) z proszkiem do delikatnych tkanin. Zamiast używać detergentów, można używać zwykłych mydeł. Przed praniem można je moczyć w wodzie i dodać sodę oczyszczoną lub proszek do pieczenia, aby uzyskać biały, piękny wygląd. Po praniu w pralce można je od razu zawiesić aby wyschły na karniszu.

Natomiast jedną z najstarszych metod wybielania firan jest użycie skorupek jaj. Umieść je w woreczku lnianym a następnie włóż do pralki razem z firnami. Nie zapomnij użyć proszku i płynu do płukania.

Biała firanka - poradnik 

Jak prać firanki?

Zazwyczaj ludzie mają pytanie temperaturę, w jakiej powinny być prane firnaki, aby uniknąć ich uszkodzenia. Temperatura najlepsza wynosi 30-35 C.

Pranie firanek w pralce jest najłatwiejszą metodą czyszczenia. Dbanie o odpowiednią temperaturę i wybór odpowiedniego oprogramowania pomoże zapewnić, że nie zostaną one uszkodzone. Należy pamiętać, aby nie napełniać bębna całkowicie. Dodany płyn do płukania powinien zapobiegać elektryzowaniu tkanin po wypraniu, a zapach powinien pozostać bardzo delikatny.

Ręczne pranie jest zalecane do firan haftowanych i wykonane z cienkich włókien, które mogą zostać uszkodzone w pralce. Ręczy proces jest jednak bardziej wymagający. Do prania użyj płynu lub mydła, a na koniec przepłucz w płynie do płukania.