O posiadaniu swojego własnego stylu

Dla niektórych posiadanie własnego stylu jest sprawą oczywistą. Swój niepowtarzalny styl pozwala nam się odróżnić od innych i ukazywać swoje własne „ja”. Warto, by w tym wszystkim zachować umiar, by nie przesadzić i nie dopuścić do przekoloryzowania własnej osobowości. Trzeba pamiętać, że można prezentować swój własny styl, ale nie można w żaden sposób narzucać tego stylu innym. Każdy odpowiada sam za siebie. Jakie zalety niesie posiadanie swojego stylu?

Wzbudzanie zachwytu w oczach innych

Gdy prezentujemy swój własny styl nie sposób poddać się opiniom osobom z bliskiego środowiska. Pojawiają się głosy pozytywne, ale i te niekoniecznie akceptujące nasze wybory. Drugi rodzaj opinii wydawany jest zwykle przez osoby, które nie posiadają swojego stylu, żyją po prostu jak inni, niczym się nie wyróżniając. Nie można przejmować się opiniami tych osób, nawet jeśli chcą nam życzliwie na coś zwrócić uwagę to należy pamiętać, że to od nas zależy jak będziemy się prezentować. Częściej jednak spotykane są osoby, które doceniają nasz styl i wyrażają pochlebne opinie na ten temat.

O posiadaniu swojego własnego stylu

Obraz własnego „ja”

Styl to nie tylko ubrania, niesie on za sobą coś więcej, jest odzwierciedleniem tego, co środku nas drzemie. Ukazanie swojego stylu jest uzewnętrznieniem swojego wewnętrznego „ja”. Jest to droga do nawiązywania nowych znajomości, którzy aprobują to, jak wyglądamy. Jest to również szansa na odkrycie znajomości, które cechują podobne wartości jak my sami. Prowadzić to może do stworzenia wspaniałych relacji na lata, wśród których będziemy czuli się komfortowo i bezpiecznie.

Poczucie wolności

Ukazanie swojego stylu wiąże się z poczuciem wolności. Daje nam to możliwość spojrzenia na różne sprawy z własnej perspektywy. Niektórzy mogą nie zrozumieć tego, może to wynikać z ich niedojrzałości. Tacy ludzie nigdy nie zdobędą się na taki krok i zawsze pozostaną w szarej, pozornie akceptowanej strefie. Osoby wychodzące przed szereg mogą spotkać się z odrzuceniem czy wyśmianiem, zwykle wynika ono z zazdrości osób, którzy takie zachowanie prezentują. Nie warto skupiać się na tym, tylko podążać własną ścieżką.