Czy warto grać na konsoli?

Gry mają wielu zwolenników na całym świecie. Ich popularność stale rośnie głównie dzięki coraz lepszej dostępności do różnych platform i nowoczesnych urządzeń, dzięki którym granie to prawdziwa przyjemność.

Granie na konsoli – dlaczego warto?

Jednym z najpopularniejszych urządzeń do gier jest konsola. Zalet grania na niej można wymienić naprawdę sporo. Przede wszystkim powstaje mnóstwo gier, które są przeznaczone tylko i wyłącznie na konsole – wśród nich znajduje się wiele ekskluzywnych tytułów, obok których żaden fan gier nie będzie w stanie przejść obojętnie. Niektóre konsole mają ten ogromny plus, że nie ma konieczności kupować dodatkowych akcesoriów, aby odpalić konkretną grę.  Bezprzewodowy kontroler plus telewizor z dużym ekranem gwarantują wysoki komfort podczas grania, ponieważ można zająć najwygodniejszą dla siebie pozycję. Konsolę, włącznie z kontrolerem, da się bez problemu dopasować do indywidualnych potrzeb. Poza tym gry na konsole są coraz lepsze oraz bardziej zawansowane pod względem grafiki i funkcjonalności. Granie w nie dostarcza niezapomnianych wrażeń, a przy okazji rozwija wyobraźnię i pomaga wyćwiczyć refleks. Należy tu także wspomnieć o braku cheaterów.

Jak wybrać najlepszą konsolę do gier?

Współczesny rynek gamingowy oferuje mnóstwo opcji, jeśli chodzi o wybór konsoli. Pierwsza kwestia odnosi się do preferowanego sposobu korzystania z konsoli. Można zatem kupić model przenośny lub stacjonarny, który wymaga podłączenia do telewizora. Poszczególne konsole odznaczają się różnymi parametrami, dlatego trzeba porównać rozmaite urządzenia pod tym właśnie kątem. Przykładowo w przypadku konsoli stacjonarnych istotną rolę odgrywa napęd – najlepiej postawić na nowoczesny napęd BluRay. W omawianym kontekście liczą się też: układ graficzny, pamięć RAM oraz procesor. Równie istotna jest też rozdzielczość. Warto również zwrócić uwagę na to, jak przedstawia się sprawa grania w sieci – przeważnie wiąże się to z obowiązkiem wykupienia specjalnego pakietu usług, jakie oferuje dana platforma. Trzeba zatem dokładnie przyjrzeć się nie tylko cenie takiego pakietu, ale i jego zawartości.

Czy warto grać na konsoli?

Konsola czy komputer – co lepsze?

W świecie miłośników gier od lat nieustannie toczy się spór o to, czy lepsza do gier jest konsola, czy komputer gamingowy? Jest to bardzo indywidualna sprawa, nad którą każdy gracz musi pochylić się we własnym zakresie. Na korzyść konsoli z pewnością przemawia aspekt finansowy – kosztuje ona mniej niż komputer do gier. Może być świetną propozycją dla osób, które w graniu stawiają pierwsze kroki i nie są w stanie pozwolić sobie na większe wydatki. Na grach na konsole da się też zarobić, bo można je odsprzedać, co przy grach na komputer nie wchodzi w rachubę. Gamingowy komputer o mocnych parametrach ma przewagę nad konsolą w kwestii m.in. grafiki oraz funkcjonalności. Jeżeli ktoś decyduje się na zakup komputera, trzeba brać poprawkę na to, że wcześniej czy później pojawi się konieczność jego rozbudowy lub wymiany niektórych komponentów.