Opaski na oczy 3D – w czym są lepsze od zwykłych? 

Utrzymanie organizmu w dobrej kondycji zależy od różnych czynników. To nie tylko zdrowa i prawidłowo zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna, ale również sen. W życiu człowieka odgrywa on niezwykle ważną rolę, dlatego warto zadbać o to, aby był komfortowy.

Opaska na oczy 3D – co to takiego?

Spanie w opasce na oczy przynosi sporo korzyści. W tym kontekście mówi się bardzo o opaskach 3D. Od zwykłych pasek różnią się o tym, że idealnie dopasowują się do kształtu głowy. Dzięki temu można w nich otwierać oczy, a nawet mieć na twarzy makijaż, który wskutek zastosowania opaski nie ucierpi. opaski na oczy 3D nie odkształcają się i nie powodują na skórze odciśnięć. To sprawia, że są niezwykle wygodne w użytkowaniu i zapewniają komfort podczas snu. Doskonale sprawdzają się zarówno na co dzień w domowej sypialni, jak i np. podczas medytacji czy podróży samolotem.

Opaska na oczy 3D – jakie ma zalety?

Jedną z największych zalet, jakimi wyróżniają się opaski na oczy 3D, jest to, że pozwalają skórze swobodnie oddychać. Wykonane są z delikatnego materiału, który nie przyczynia się do powstawania na skórze odgnieceń. Mogą być zatem z powodzeniem stosowane również przed osoby z wrażliwą cerą. Omawiane opaski posiadają specjalne żłobienia na oczy. Są miękkie i nie powodują żadnego dyskomfortu, jaki bardzo często towarzyszy długotrwałemu stosowaniu zwykłych opasek. Mają regulowane gumki, więc łatwo dopasować je do obwodu głowy. Ich trwałość jest lepsza niż standardowych opasek, ponieważ mają zgrzewane boki. Co więcej, opaski 3D są zalecane po laserowej korekcji wzroku.

Dlaczego warto spać w opasce na oczy 3D?

W opasce na oczy 3D warto spać z paru powodów. Koniecznie należy tu wspomnieć o higienie snu, o którą powinno się dbać na kilka sposobów. Bardzo ważna jest m.in. izolacja od światła. Naukowcy już dawno udowodnili, że spanie w ciemnościach jest najkorzystniejsze dla zdrowia. Sprzyja to bowiem wydzielaniu przez organizm większej ilości melatoniny zwanej hormonem snu. To właśnie ona pozwala nie tylko szybciej zasypiać, ale też spać dłużej bez uciążliwego wybudzania się w nocy. Tym samym sen zdecydowanie zyskuje na jakości. Łatwiej jest zatem kontrolować cykl biologicznego wypoczynku, a także walczyć z bezsennością, która na dłuższą metę pociąga za sobą niezwykle poważne konsekwencje dla zdrowia. Dodatkowo trzeba tutaj wspomnieć o jeszcze jednej dość istotnej kwestii – takiej mianowicie, że opaska na oczy 3D chroni delikatną okolicę oczu przed utratą jędrności.

Opaski na oczy 3D – w czym są lepsze od zwykłych? 

Jak wybrać odpowiednią opaskę na oczy 3D?

Wybierając opaskę na oczy 3D, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów została uszyta oraz w jaki sposób ją wykończono. Musi być z jednej strony solidna i trwała, a z drugiej przyjazna dla skóry. W tego typu produkty najlepiej zaopatrywać się u sprawdzonych sprzedawców, którzy słyną z asortymentu wysokiej jakości. Opaski na oczy 3D bardzo często można kupić w komplecie ze stoperami do uszu – to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zasypiać nie tylko w ciemności, ale i w ciszy.