Czy warto korzystać z carsharingu?

W dzisiejszych czasach na rynku możemy skorzystać z ciekawej usługi, jaką jest miejski carsharing. Usługa ta polega na wypożyczeniu samochodu od miasta lub usługodawcy, który dysponuje własną flotą aut.

Vozilla, jako przykład firmy zajmującej się carsharingiem

Aby skorzystać z usług firmy, która oferuje carsharing w wielu przypadkach wystarczy zarejestrować się za pomocą aplikacji mobilnej i wypełnić odpowiednie dane. Przykładem firmy, która świadczy tego typu usługi jest Vozilla, która jest wypożyczalnią samochodów elektronicznych. Wiele osób chętnie decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ auta te charakteryzują się zeroemisyjnością. Samochody udostępniane przez Vozillę posiadają odpowiednie wyposażenie do przejazdów po mieście. W firmie tej oprócz samochodu osobowego można zdecydować się także na wyposażenie samochodu dostawczego.

Czy warto korzystać z carsharingu?

Zalety i wady korzystania z carsharingu

Carsharing to przede wszystkim rozwiązanie bardzo wygodne. Dla wielu osób jest to doskonała alternatywa dla posiadania własnego samochodu. Własne auto wiąże się z ponoszeniem wielu wydatków miedzy innymi z usługami serwisowymi czy opłatami za paliwo i ubezpieczenie. W carsharingu tankowaniem, serwisowaniem i ubezpieczeniem samochodów zajmują się pracownicy firmy. Niektóre firmy zapewniają także darmowe parkowanie na płatnych miejskich parkingach. Wiele osób w carsharingu docenia również to, że auto można zostawić w dowolnym miejscu oczywiście uwzględniając przepisy ruch drogowego. Do zalet wypożyczenia auta zaliczamy także bardzo dobrą cenę w odniesieniu do jakości. Podróż po mieście wypożyczonym samochodem jest tańsza niż przejazd taksówką. Ponadto firmy takie jak Vozilla udostępniają swoim klientom bardzo wygodne formy płatności za usługi. Powstaje, zatem pytanie czy taka forma podróżowania ma jakieś wady? Do wad carsharingu możemy zaliczyć problem z dostępnością samochodów w mniejszych miastach czy zwiększenie kosztów przejazdów w przypadku stania w długich korkach. Przy niewielkim i umiarkowanym ruchu rozwiązanie to dla wielu osób nie ma jednak sobie równych.