Wynajem długoterminowy dla firm

Do tej pory najczęściej w firmach decydowano się na zakup samochodów służbowych w formie leasingu. Obecna sytuacja na świecie nieźle zatrząsnęła rynkiem samochodowym, co doprowadziło do wielu zmian także i w tym zakresie. Coraz więcej firm stawia na wynajem samochodów z wypożyczalni, korzystając z oferty wynajmu długoterminowego. Czym zatem charakteryzuje się ten sposób najmu? Co warto wiedzieć na jego temat?

Długoterminowy wynajem samochodów przez firmy

Oferta długoterminowego najmu samochodów do firm staje się coraz bardziej popularniejszy. Jest to zauważalne w wielu większych przedsiębiorstwach i międzynarodowych korporacjach z siedzibą w naszym kraju. Ponadto zainteresowanie tego typu rozwiązaniem wykazują również właściciele firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, a nawet tych prowadzących jedynie jednoosobową działalność gospodarczą. Trend ten został zauważony jeszcze przed pandemią, a mianowicie w 2018 roku, gdzie 1/5 samochodów była finansowana przez wynajem długoterminowy. Z roku na rok opcja ta finansowania zyskiwała kolejnych klientów, a nadejście wirusa SARS-CoV-2 spowodowało całkowitą rewolucję w wypożyczaniu samochodów dla firm. Przedsiębiorstwa decydują się na wynajem samochodów długoterminowych od podmiotów zrzeszonych w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów oraz w wielu wypożyczalniach, takich jak np. Express Car Rental. Opcja ta jest niezwykle popularna na zachodzie, gdzie ponad 80% firmowych flot pochodzi z najmu długoterminowego.

Wynajem długoterminowy dla firm

Wynajem długoterminowy a leasing

Wynajem długoterminowy przypomina w zasadzie leasing operacyjny z pełną albo częściową obsługą wynajmowanych samochodów. Firma opłaca wypożyczalni kwotę za użytkowanie auta na podstawie zawartej z nią umowie, nie będąc jego właścicielem. W skład miesięcznej opłaty wchodzi nie tylko usługa najmu, ale także obsługa samochodu, zapewniająca pełen serwis, ubezpieczenie, opony czy likwidacje szkód. Wynajem długoterminowy jest bardziej komfortowy dla firm, gdyż wszelkie sprawy dotyczące obsługi są po stronie wypożyczalni. W przypadku samochodów wziętych na leasing kwestie te spoczywają na właścicielach firm, co sprawia, że mają dodatkowe obowiązki. W przypadku najmu długoterminowego występuje możliwość rozwiązania umowy w każdej chwili oraz dostosowywać ilość wynajmowanych samochodów do aktualnych potrzeb, nie narażając firmy na dodatkowe koszty.

Express Car Renatal – wynajem samochodów w Krakowie

To firma, działająca na rynku od 1996 roku. Posiada ogromne doświadczenie w długoterminowym wynajmie samochodów dla firm w Krakowie i całej Polsce. Dzięki latom współpracy zapewnia obsługę klienta na najwyższym poziomie, oferując najbardziej elastyczny wynajem samochodów dla firm. Są otwarci na potrzeby przedsiębiorców, wypożyczając samochód na taki okres, na jaki dana firma potrzebuje oraz model samochodów dostosowany do wymagań. Dzięki posiadanym umiejętnościom pozwala na zbudowanie floty samochodów najłatwiej na rynku. Zapewnia minimum formalności oraz maksimum wygody i bezpieczeństwa.

Partnerem merytorycznym materiału jest Express.pl – wynajem aut Kraków